Англия разби Андора с 5:0

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Англия взе безпроблемна победа с 5:0 в гостуването си на Андора в мач от квалификационна група I за световното първенство в Катар следващата година.

Попаденията за "трите лъва" бяха дело на петима различни голмайстори - Бен Чилуел (17"), Букайо Сака (40"), Тами Ейбрахам (59"), Джеймс Уорд-Праус (79") и Джак Грийлиш (86").

Играчите на Гарет Саутгейт започнаха доста активно срещата и наложиха тотално превъзходство от първата минута. В 17-ата Джейдън Санчо бе изведен зад отбраната на домакините с дълъг пас, спря на гърди топката и подаде добре към Бен Чилуел, който се разписа отблизо за 1:0.

Второто попадение за гостите падна пет минути преди края на първото полувреме, когато Фил Фодън изведе отлично Сака зад гърба на защитата и за фланговия играч на Арсенал не бе проблем да отбележи за 2:0. В последните минути на полувремето се стигна до няколко по-остри влизания и известно изнервяне на играчите, а съдията Монзул опита да успокои нещата на терена като показа няколко жълти картона и на двата тима.

Третото попадение падна малко преди да изтекат 15 минути от началото на втората част, когато отново Джейдън Санчо направи втората си асистенция мача и достави отлично центриране от лявата зона, а Тами Ейбрахам изпревари бранителите на Андора, които сякаш застигнаха и просто го изгледаха как отбелязва за 3:0. Веднага след това дебют с фланелката на тима направи бранителя на Милан Фикайо Томори, заменяйки Джон Стоунс.

След 70-ата минута и двамата селекционери направиха по няколко промени, за да освежат съставите си. Саутгейт пусна в игра Джак Грийлиш и Мейсън Маунт в опит да разнообрази играта на своя тим в предни позиции. Само три минути след това именно Грийлиш бе фаулиран при нахлуване в наказателното поле, което доведе до 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Джеймс Уорд-Прауз, но ударът му бе спасен от Хосеп Гомес, все пак играчът с номер 4 на своята фланелка не сгреши при добавката и направи 4:0 за своя тим.

Самият Грийлиш се разписа в 86-ата минута, когато пое дълга топка изпратена в предни позиции, надигра двама бранители на Андора и заби в долния десен ъгъл за 5:0. По този начин и вратаря на гостите също записа асистенция на своята статистика, а попадението бе първо за плеймейкъра на Манчестър Сити за националния тим.

С тази победа играчите на Гарет Саутгейт събраха общо 19 точки и водят в своята група пред Албания, която има 15 точки.