Арсенал разпиля Тотнъм за едно полувреме

"Артилеристите" нанизаха три попадения за 26 минути

3 годиниФутбол 8 Симеон Кисьов

Арсенал победи Тотнъм с 3:1 в лондонско дерби от шестия кръг на английската Висша лига. "Артилеристите" изковаха победата още до почивката, когато вкараха и трите си попадения.

Арсенал стартира ударно и откриха резултата още в 12-ата минута. Букайо Сака демонстрира страхотен поглед над играта и намери Емил Смит Роу в наказателното поле, чийто удар бе прецизен и попадна право в мрежата на Тотнъм.

След попадението "артилеристите" се разиграха още повече и изпуснаха да удвоят аванса си само пет минути след първото попадение.

Вторият гол все пак не закъсня и в 27-ата минута Обамеянг вкара за 2:0 след страхотна контраатака на Арсенал.

Едва 4 минути по-късно класиката бе налице, след като Букайо Сака се справи с противниковата защита и вкара топката в мрежата на Лорис.

Втората част стартира с претенции на гостите за дузпа, след като Хари Кейн се свлече на земята след съприкосновение със защитник, но съдията подмина ситуацията. Малко след това именно Кейн бе близо до това да върне едно попадение, но топката прелетя на косъм от страничния стълб.

В 79-ата минута Серхио Регилон подаде към Хюн-Мин Сон, който без забавяне прати кълбото във вратата на домакините и върна едно попадение.

До края обаче Арсенал спокойно удържа аванса си от два гола и изравни градския съперник във временото класиране. И двата тима са с по 9 точки и заемат 10-о и 11-о място.