Атлетико излезе първи в Примера

„Дюшекчиите“ си тръгнаха с три точки от Майорка

Атлетико (Мадрид) спечели с 2:0 при визитата си на новака Майорка в среща от междинния шести кръг и оглави временното класиране в Примера дивисион преди останалите мачове от кръга. Диего Коста (26) след пас на Коке и младата звезда Жоао Феликс (64) донесоха победата и трите точки за ‚дюшекчиите“, които са лидери с 13 точки. Алваро Мората се появи като резерва за Атлетико в 69-ата минута на мястото на Диего Коста и осем минути по-късно бе изгонен след втори жълт и червен картон. Майорка заема 17-о място с 4 точки.
В същото време Атлетик (Билбао) пропусна страхотен шанс да излезе начело в класирането, завършвайки 1:1 при гостуването си на Леганес. Раул Гарсия (59-дузпа) изведе баските напред в резултата, но радостта им бе твърде кратка. Оскар Родригес (61) изравни и подсигури точката за домакините, които са на дъното с 2 точки. Атлетик е втори с 12 точки преди останалите срещи от кръга.