АВСТРИЯ СЕ КЛАСИРА НА ЕВРОПЕЙСКОТО

РУСИЯ ИЗПРЕВАРИ ШВЕЦИЯ В ГРУПА G

9 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Австрия победи Швеция с 4:1 като гост и си осигури класиране на финалите на Европейското първенство по футбол във Франция догодина. Възпитаниците на Марсело Колер стигнаха до убедителния успех на "Френдс Арена" в Солна и с 22 точки два кръга преди края на борбата в квалификационна група "G" те са недостижими на върха.

Давид Алаба откри резултата за гостите от дузпа в деветата минута, а Мартин Харник удвои седем минути преди почивката. В последния четвърт час Марк Янко и Харник с втория си гол направиха резултата 4:0, а в самия край Златан Ибрахимович реализира почетното попадение за домакините.

Поражението прати шведите на третото място с 12 точки, след като Русия разгроми аутсайдера Лихтенщайн със 7:0 като гост и се изкачи на втора позиция с 14 точки. Артьом Дзюба вкара четири гола за успеха на "Сборная" във Вадуц.

Черна гора също запази шансове за класиране на Евро 2016 след 2:0 като гост на Молдова в Кишинев. Стефан Савич и автогол на Петру Раку донесоха победата на гостите, които вече имат 11 точки.