Байерн (Мюнхен) победи Майнц 05 с 2:1

Баварците спечелиха с 2:1 и се изкачиха на второ място в таблицата

Байерн Мюнхен набра скорост, побеждавайки Майнц с 2:1 като гост в мач от деветия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Опел Арена".Тиаго Алкантара прати топката във вратата на домакините след час игра, но реферът Озмерс отмени попадението след използване на системата VAR. Преди почивката все пак Леон Горецка изведе шампионите напред в резултата.Веднага след почивката Боетиус се възползва от грешка в отбраната на баварците и изравни, но не след дълго гол на Тиаго вече беше признат и до края гостите удържаха аванса си.Байерн събра 19 точки и се качи на второ място в таблицата, докато Майнц е 12-и с девет пункта на сметката си.