Детето-чудо с феноменален дебют за Борусия (Дортмунд)

Ерлинг Холанд влезе на смяна и блесна с хеттрик

4 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Детето-чудо Ерлинг Холанд направи впечатляващ дебют за Борусия (Дортмунд), вкарвайки хеттрик, след като влезе като резерва в срещата с Аугсбург. Така 19-годишният норвежки голмайстор се превърна в главен герой в срещата, която "жълто-черните" спечелиха с 5:3.
Борусия губеше с 1:3 до 59-ата минута при гостуването от 18-ия кръг на Бундеслигата, но с влизането си норвежкият талант направи разликата. Холанд намали на 2:3 само 183 секунди след появата си на терена, след което се разписа още два пъти - в 70-ата и 79-ата минути.
Юлиан Брант и Джейдън Санчо реализираха другите попадения за Борусия. Флориан Нийдерлехнер се разписа два пъти за Аугсбург, а веднъж точен беше и Марко Рихтер.
След постигнатия обрат благодарение на феноменалните изяви на Ерлинг Холанд Борусия (Дортмунд) събра 33 точки и е четвърти. Също с толкова са Байерн и Шалке 04, като баварците имат мач по-малко. Лидер с 37 точки е РБ Лайпциг, а на второто място е Борусия (Мьонхенгладбах) с 35.
Припомняме, че Детето-чудо беше привлечено в Борусия от Ред Бул Залцбург срещу 20 милиона евро. Холанд не попадна сред титулярите за мача в Аугсбург, тъй като имаше само едно полувреме игра за "жълто-черните" в контрола. Включването му обаче беше впечатляващо и той дълго ще помни дебюта си в Бундеслигата на Германия.