Италия победи Армения  с 3:1

"Скуадра адзура" с пета поредна победа в групата си

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Италия направи обрат и спечели с 3:1 при визитата си на Армения в среща от група J на квалификациите за Евро 2020.
Гостите играха цяло второ полувреме с човек повече заради изгонването на Александър Карапетян (11), който преди това изненадващо даде преднина на домакините в самото начало след асистенция на Барсегян. „Адзурите“ натиснаха и успяха да изравнят чрез Андреа Белоти, възползвал се от пас на Емерсон, а в добавеното време на първата част вече имаха числен превес на терена, след като голмайсторът Карапетян получи втори жълт и червен картон.
След почивката футболистите на Роберто Манчини се възползваха от преимуществото си да играят с човек повече и направиха пълен обрат. Лоренцо Пелегрини (77) бе точен за 1:2 след подаване на Леонардо Бонучи, а скоро след това Андреа Белоти (80) вкара втория си гол след пас на Стефано Сенси и оформи крайния резултат.
Така „скуадра адзура“ записа пета поредна победа в групата и е едноличен лидер с 15 точки, а арменците са трети с 6 точки преди останалите срещи по-късно тази вечер: Финландия срещу Гърция и Босна и Херцеговина срещу Лихтенщайн.