Левски победи Етър  с 3:0

"Сините" с категоричен успех над Етър

4 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Левски записа категоричен успех с 3:0 над Етър в двубой от 15 кръг на efbet Лига. Тимът на Петър Хубчев стига до победата с попадения на Холмар Ейолфсон, Паулиньо и Дени Алар. "Болярите" пък продължават с тежките загуби срещу водещите тимове у нас, след като претърпяха поражения от ЦСКА с 0:4 и от Локо (Пловдив) с 0:5. Победата върна Левски на второто място зад 4 точки от лидера Лудогорец и на 2  пред Локомотив (Пловдив). Домакините упражниха натиск още в началото на двубоя и бързо успяха да излязат напред в резултата. Здравко Димитров удари гредата, но малко след него Холмар Ейолфсон с глава се разписа в 23-ата минута. Исландецът вкарва гол във втори пореден мач на Левски.До почивката темпото спадна, като домакините пропуснаха възможности да удвоят своя аванс. Само минути след началото на втората част обаче Паулиньо стори това. Бразилецът показа техника срещу бранител на Етър, а след това се озова сам срещу вратаря и не сгреши - 2:0. В 67-ата минута се разписа и Дени Алар. Той бе изведен отлично на ръба на засадата и с плътен удар не остави шансове на Христо Иванов - 3:0.
След третото попадение темпото на игра спадна и до ново попадение не се стигна.