Лудогорец падна в здрава битка в Будапеща

Якуб Швиерчок вкара на Ференцварош

5 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Лудогорец загуби с 1:2 при гостуването на Ференцварош на старта в Шампионска лига. Срещата се игра пред пълните трибуни на стадион "Групама Арена" и беше много интригуваща. И двата отбора създадоха доста положения, но в крайна сметка домакините победиха. За Лудогорец е добре, че отбеляза гол и има шансове за класиране в следващата фаза.
Крайният победител, който ще продължи във втория квалификационен кръг на Шампионската лига, ще бъде определен на реванша в Разград - на 17 юли от 20:30 часа. Както е известно, съперник на Лудогорец или Ференцварош ще бъде Дюделанж (Люксембург) или Валета (Малта), които завършиха 2:2 в първата среща помежду си.
Двубоят в Будепеща започна кошмарно за "орлите", след като домакините успяха да поведат рано. В шестата минута Токмак Нгуен се разписа във вратата на Пламен Илиев, след като успя да изпревари в наказателното поле Джордан Икоко, който се намеси неразчетено след центриране на Ловренчич отдясно - 1:0.
В 31-ата минута Якуб Швиерчок изравни - 1:1. Полякът довкара отблизо топката, която беше отразена от вратаря Дибус след силен удар на Чибота. В 65-ата Ференцварош отново дръпна в резултата. Точен за 2:1 беше Олександър Зубков.