Милан се издъни у дома срещу Удинезе

Тимът пропусна шанс да изпревари градски съперник на третата позиция

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Италианският гранд Милан продължава да разочарова феновете си и завърши 1:1 у дома с Удинезе в среща от междинния 30-и кръг на Серия „А“.
„Росонерите“ доминираха и се възползваха от териториалното си превъзходство в края на първата част, когато полският им голмайстор Кжищоф Пионтек (44) се разписа за 1:0.
След почивката играчите на Дженаро Гатузо продължиха да имат инициативата и да отправят повече удари към противниковата врата, но бяха неприятно изненадани. Кевин Лазаня (64) превърна в гол един от двата точни удара на „фриуланите“ за цял мач след пас на Фофана и изравни за 1:1.
До края на мача домакините опитаха всичко по силите си да стигнат до трите точки, но останаха без успех в трети пореден кръг, а Удинезе не загуби във втори пореден мач под ръководството на завърналия се начело на тима Игор Тудор след победата над Дженоа (2:0) в миналия кръг.
След равенството Милан все още е четвърти с 52 точки и изостава на една от третия Интер, а авансът му пред преследвачите Аталанта и Лацио е 4 точки и те са с мач по-малко в актива си.