УЕЛС ПОБЕДИ СЛОВАКИЯ С 2:1

РЕЗЕРВАТА РОБСЪН-КАНУ ГЕРОЙ ЗА ДРАКОНИТЕ СРЕЩУ СЛОВАКИЯ

8 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Уелс победи Словакия с 2:1 в сблъсъка на дебютантите от група „Б“ на Евро 2016. Двубоят се изигра в Бордо.С гол на Гарет Бейл в 10-ата минута Уелс поведе в резултата. Резервата Ондрей Дуда в 61-ата възстанови равенството.Резервата на Уелс Хал-Робсън Кану в 81-ата минута вкара втори гол за Уелс, за историческата първа победа на тима на финали на европейски първенства.Тимът на Словакия влезе по-добре в мача, като още в 3-ата минута можеше да поведе в резултата.След самостоятелна акция Марек Хамшик се измъкна от отбраната на Уелс и стреля в празната врата. Пред голлинията притичалият Бен Дейвис обаче изчисти топката.В 10-ата минута отборът на Уелс поведе в резултата.Гарет Бейл бе точен от пряк свободен удар, вкарвайки първи гол за Уелс на финали на европейски първенства.С вина за гола бе вратаря на Словакия Козачик, който не се намеси на ниво.До края на полувремето мачът бе равностоен.След почивката тимът на Словакия бе по-активен, като логично в 61-ата минута успя да изравни резултата.Резервата Ондрей Дуда вкара втория си гол с екипа на националния тим на Словакия в кариерата си, след като завърши бърза контраатака за Словакия, преминала през Роберт Мак.В 68-ата минута Роберт Мак можеше да вкара втори гол за Словакия, но стреля над вратата на Уелс.В 81-ата минута резервата на Уелс Хал-Робсън Кану, с технично изпълнение, вкара втори гол за Уелс, завършвайки контраатака на тима си.В 86-ата минута Адам Немец пропусна да възстанови равенството, след като ударът му с глава срещна гредата на вратата на Уелс.