Айнтрахт прати Дортмунд далеч от ШЛ

Тимът от Франкфурт си тръгна с победа

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Айнтрахт Франкфурт победи Борусия Дортмунд като гост с 2:1, като по този начин се утвърди на четвъртото място в Бундеслигата, което е последното даващо право на участие в Шампионска лига през следващия сезон. Точен за Айнтрахт бе Андре Силва, а Нико Шулц от домакините си вкара автогол. За Борусия единственото попадение в срещата бе дело на Матс Хумелс.

Гостите от Франкфурт поведоха в резултата още в 16-ата минута. Нико Шулц опита да изчисти едно центриране в наказателното поле на Борусия, но прати топката в собствената си мрежа. Малко преди края на първата част играчите на Айнтрахт имаха сериозни претенции за дузпа за игра с ръка на Томас Дилейни в пеналта, но след като ситуацията бе разгледана с ВАР съдията прецени, че няма основания да посочи бялата точка.

В самият край на първото полувреме Борусия стигна до изравнителен гол. Негов автор стана Матс Хумелс, който се възползва от разбъркване в наказателното поле след центриране от ъглов удар и с точен изстрел от близко разстояние вратаря на гостите.

В средата на втората част Айнтрахт стигна до втори гол, след като Щефан Илсанкер прати топката в мрежата на "вестфалци". Ситуацията обаче бе разгледана с ВАР, като попадението не бе зачетено заради засада. Три минути преди края на редовното време тимът от Франкфурт все пак стигна до победата. Филип Костич центрира отлично в наказателното поле, където Андре Силва демонстрира отлично пласиране и с точен удар с глава донесе трите точки на своя тим.

След успеха си Айнтрахт се намира на четвърто място във временното класиране с 50 точки. Борусия пък са пети с 43, колкото има и шестият Байер Леверкузен.