Байерн ликува в голямото дерби на Германия

Баварците спечелиха визитата си в Дортмунд увеличиха аванса си на върха

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Шампионът Байерн надви Борусия (Дортмунд) с 3:2 като гост на „Сигнал Идуна Парк“ в голямото дерби на Германия от 14-ия кръг на Бундеслигата и увеличи аванса си на върха.

Юлиан Брандт (5) рано даде аванс на домакините след асистенция на Джуд Белингам, но много бързо баварците изравниха чрез Роберт Левандовски (9), който се разписа след пас на Томас Мюлер. Малко преди края на първата част Кингсли Коман (44) направи пълен обрат за баварците.

Скоро след почивката Ерлинг Холанд (48) възстанови равенството след втори голов пас в мача на Белингам. Гостите обаче получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар след намесата на ВАР, а Роберт Левандовски (77-дузпа) бе точен от бялата точка. До края на мача усилията на вестфалци за ново изравняване не дадоха резултат.

С успеха си Байерн събра 34 точки на върха и вече има четири аванс пред Дортмунд.