Бенфика си тръгна с добър резултат от Украйна

4 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

В сблъсък на двама португалски треньори Шахтьор спечели с 2:1 домакинството си на Бенфика в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа. Всички попадения паднаха след почивката. Украинците поведоха след попадение на Алън Патрик в 55-ата минута. Малко по-късно “орлите” изравниха, след като Пици реализира дузпа. Коваленко отбеляза победния гол в 72-ата минута.

След предпазливо начало Шахтьор можеше да поведе в 20-ата минута след добра контраатака, но Вакодимос се намеси. По-късно попадение на домакините бе отменено след разглеждане с ВАР поради засада. Украинците доминираха и вратарят на съперника трябваше да отразява и удар на Коваленко.

След почивката Шахтьор стигна до гол. Марлос намери Патрик на отлична позоция и той откри резултата. Малко по-късно гостите изравниха при спорна ситуация, въпреки че много рядко стигаха до вратата на съперника. След намеса на системата за видеоповторение попадение на Бенфика бе отменено поради засада, но в същото време бе отсъдена дузпа за португалците, която Пици реализира.

Домакините отново натиснаха и стигнаха до победен гол, дело на Коваленко. Така гостите записаха трета поредна загуба във всички турнири, а интригата до голяма степен се запази за реванша.