Берое надви Етър с 3:2

Гаюс Макоута първо пропусна дузпа, а в края се превърна в герой за тима на Херо

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Берое победи трудно с 3:2 Етър при гостуването във Велико Търново в мач от десетия кръг на efbet Лига. Tимът на Димитър Димитров-Херо събра 18 точки и се изкачи на третото място, изпращайки ЦСКА (с 16) на четвъртата позиция. След осмата си загуба от началото на първенството Етър остава последен с едва 2 точки в актива си.

В гостуването на стадион "Ивайло" гостите от Стара Загора доминираха, но бяха на път да изпуснат победата, след като "виолетовите" съумяха да изравнят от 0:2 до 2:2. Футболистите на Херо започнаха по-активно и откриха резултата в 25-ата минута след красив гол на Октавио. Гаюс Макоута пропусна дузпа в 35-ата минута, пращайки топката покрай дясната греда на вратата на Христо Иванов.

Двата отбора стигнаха до бърза размяна на голове десетина минути след подновяване на играта. Първо Алиун Фал удвои преднината на Берое в 53-ата минута, а в 55-ата Стелиян Добрев намали на 1:2.

Преслав Боруков изравни в 73-ата, когато успя с коляно отблизо да прати топката в мрежата на Християн Василев - 2:2.

След това гостите се вдигнаха на финален щурм и успяха да стигнат до трите точки. Макоута се реваншира за пропуснатата дузпа и в 88-ата минута се превърна в герой за гостите, разписвайки се със силен изстрел от дистанция - 2:3.