БРАЗИЛИЯ ПОБЕДИ САЩ В СВЕТОВНАТА ЛИГА

ДОМАКИНИТЕ СПЕЧЕЛИХА С 3:1 ГЕЙМА

9 годиниВолейбол 6 Телевизия Евроком

Световният №1 в мъжкия волейбол - Бразилия, запази шансове за класиране на полуфиналите на финалната шестица в Световната лига, на която са домакини. "Селесао" надигра миналогодишните победители в турнира от САЩ с 3:1 (28:26, 22:25, 25:22, 27:25) във втория си мач от Група I на финалите.

Така бразилците имат 3 точки след 1 победа и 1 загуба и геймово съотношение 4:4, като имат реални шансове за полуфиналите. За целта Бразилия трябва да се надява утре (17 юли) Франция да победи американците с какъвто и да е резултат или САЩ да спечели категорично с 3:0. По този начин напред ще продължат Франция и Бразилия или САЩ и Бразилия. При успех на американския тим трите отбора ще се изравнят по победи, загуби и геймово съотношение и тогава ще се гледа показателя точково съотношение.