Дженоа и Фиорентина поделиха точките

Попаденията отбелязаха Матеа Дестро (13’) за домакините и Влахович (23’) за отбора от града на Медичите

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Дженоа и Фиорентина не можаха да се победят в повторния дебют на Джузепе Якини начело на “виолетовите”. Попаденията отбелязаха Матеа Дестро (13’) за домакините и Влахович (23’) за отбора от града на Медичите.

Домакините откриха резултата в 13-ата минута, когато Матиа Дестро се разписа за 1:0. Само 10 минути по-късно обаче Душан Влахович изравни. Дълго подаване намери Гаетано Кастровили а той отклони с глава към сръбския таран, който намери непокрития ляв ъгъл на вратаря Матея Перин. Матиа Дестро можеше да даде отново преднина на своя тим в последната минута на първата част, но ударът му срещна дясната греда на стража.

В 52-ата минута съдията Фабио Мареска не се поколеба да покаже директен червен картон на Франк Рибери за грубо нарушение срещу Давиде Дзапакоста, а за бурни протести за това му решение декорира в жълто и наставника на гостите Джузепе Якини. В оставащите минути до края обаче двата отбора така и не успяха да застрашат сериозно вратата на противника и поделиха точките. Дженоа заема 13-ото място в класирането с 32 точки, докато Фиорентина е на 14-о с 30 точки.