Григор Димитров отново се размина с финала в Ротердам

Рожденикът Aлекс де Минор спря българина

2 месецаТенис 28 Симеон Кисьов

Григор Димитров отпадна на полуфиналите на турнира на твърди кортове в Ротердам от сериите АТП 500 с награден фонд с награден фонд 2.29 милиона евро. Първата ракета на България отстъпи с 4:6, 3:6 на №5 в схемата и №11 в световната ранглиста Алекс Де Минор (Австралия), който днес празнува 25-ия си рожден ден. Срещата продължи 84 минути.

Григор допусна пробив още в първия гейм на мача. При 1:2 Димитров имаше два шанса за рибрейк, но не успя да се възползва. До края на сета нови пробиви нямаше и Де Минор спечели с 6:4.

Българинът бе пробит още в първия гейм на втората част. При 2:3 Димитров имаше точка за пробив, но отново не успя. Де Минор направи още един пробив в края на мача и триумфира с 6:3.

Преди този двубой хасковлията постигна три победи в Ротердам. Той елиминира последователно Лоренцо Сонего от Италия, Мартон Фучович от Унгария и Александър Шевченко от Казахстан.

Така за втора поредна година Димитров отпада на полуфиналите в Ротердам. Това е една от любимите надпревари на българина, като той игра финал тук през 2018 година, когато загуби от Роджър Федерер.

На финала утре Де Минор ще спори за титлата срещу Яник Синер (Италия) или Талон Грийспор (Нидерландия).