Григор Димитров отпадна от турнира в "Куинс"

Тайбрек в първия сет и пробив във втория го провалиха

2 годиниТенис 7 Симеон Кисьов

Григор Димитров загуби с 0-2 (6:7 (5:7), 3:6) от Ботик ван де Зандсхулп във втория кръг на тенис турнира в „Куинс клъб“ (Лондон). В следващата фаза нидерландецът ще срещне Алехандро Давидович Фокина (Испания), победил Алекс Де Минор (Австралия) с 4:6, 6:4, 7:5.

Първият сет започна с възможност за пробив за Ботик ван де Зандсхулп, но нидерландецът не се възползва. Играта продължи гейм за гейм, за да се стигне до шестия гейм, в който Гришо проби съперника. След маратонски следващ гейм Ботик ван де Зандсхулп успя да върне пробива и пропусна да направи още един при 5:5. Стигна се до тайбрек, в който нидерландецът проби Димитров за 5:4. Българинът се спаси от загуба при 6:4 и върна пробива (6:5), но допусна такъв за крайното 7:5.

Вторият сет тръгна равностойно, но Григор допусна пробив за 1:3, последваха три поредни гейма на нула, за да се стигне до 5:2 за нидерландеца при сервис на Димитров. Българинът взе подаването си на нула за 5:3, а Ван де Зандсхулп затвори мача с 6:3.

​Гришо и Ботик ван де Зандсхулп имаха само един мач досега - в началото на сезона на турнира в Мелбърн, който Димитров спечели с 6:7(5), 6:0, 7:5.