Лацио надви Лече с 4:2

„Орлите“ сразиха у дома Лече и излязоха трети в Серия „А“

4 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Лацио победи у дома Лече с 4:2 в мач от 12-ия кръг на италианската Серия „А“ и излезе на трета позиция преди оставащите два сблъсъка.
Хоакин Кореа (30) откри резултата след пас на Луис Алберто, а Джанлука Лападула (40) изравни още преди почивката след асистенция на Росетини.
През втората част Сергей Милинкович-Савич (62) след подаване на Ачерби, Чиро Имобиле (77-дузпа) и Хоакин Кореа (80) докараха нещата до 4:1. За последния от тези голове асистенцията бе на Имобиле. В края Андреа Ла Мантиа (85) оформи крайния резултат.
След успеха си Лацио е трети с 24 точки, колкото има и четвъртият Каляри. Лече заема 16-а позиция с 10 точки.
В други срещи от кръга Сампдория и Аталанта направиха нулево равенство, а Удинезе и Спал също не успяха да си вкарат гол и поделиха по точка.