Левски надви Етър с 2:1

"Сините" пречупиха трудно Етър в среща от петия кръг и излязоха седми в класирането на efbet Лига

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Левски надви трудно последния Етър с 2:1 в мач от петия кръг на efbet Лига. С втората си поредна шампионатна победа "сините" прекъснаха ужасяващата си серия от седем поредни мача без успех на "Георги Аспарухов" за първенство, последните шест от които загуби. Живко Атанасов (36) и завърналият се в тима Борислав Цонев (78) донесоха победата на домакините, а юношата им Преслав Боруков (43) бе изравнил за "болярите" преди почивката.

Две от новите попълнения на „сините“ започнах титуляри. Алекс Петков зае мястото в центъра на отбраната на контузения Тома Даске и оформи централната двойка заедно с Живко Атанасов. Пред тях пък игра завърналият се в тима Борислав Цонев.

Гостите започнаха по-активно, но не успяха да се възползват от колебливите първи минути за "сините". Милчо Ангелов отправи удар още във 2-ата минута и Николай Михайлов хвана топката. Постепенно домакините взеха инициативата и в 11-ата минута Станислав Ангелов бе изведен чудесно зад защитата, но не успя да намери свой съотборник. След половин час игра Господинов спаси удар на Стайн Спиерингс, а шест минути по-късно Левски материализира превъзходството си. Борислав Цонев центрира от корнер, Алекс Петков отклони топката с глава и Живко Атанасов също с глава преодоля Анатоли Господинов за 1:0.

В 40-ата минута Паулиньо можеше да удвои аванса на домакините, но след удара му покрай вратата. Малко изненадващо тимът от Велико Търново изравни в 43-ата минута, когато след груба грешка в защитата на домакините топката стигна до Преслав Боруков, който със силен удар разстреля Николай Михайлов за 1:1, но не се зарадва след дебютния си гол за "болярите", тъй като е юноща на "сините".

След почивката домакините имаха превъзходство и търсеха всякакъв начин отново да поведат в резултата, но отбраната на гостите се справяше сравнително добре, а в 71-ата минута те дори имаха шанс за ново попадение след силен далечен удар на Милчо Ангелов. Топката обаче премина покрай вратата на Николай Михайлов.

В 77-ата минута съдията Станимир Тренчев отсъди пряк свободен удар на границата на наказателното поле на гостите за игра с ръка на Даниел Пехливанов. На повторенията останаха съмнения, че играта е с рамо и това се случва вътре в наказателното поле. Минута по-късно пък Борислав Цонев се разписа директно прекия свободен удар за 2:1. До края на мача гостите не успяха да отвърнат на удара и си тръгнаха без точки от София.

След успеха си Левски събра 7 точки и се изкачи до 7-та позиция в класирането. Етър остана последен без нито една точка, но вече с първи отбелязан гол през сезона.