Молдова шокира Латвия в Рига

След това латвийците наложиха натиск в търсене на изравнително попадение, но така и не успяха да го постигнат

2 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Латвия допусна изненадваща първа загуба в група 1 на Лига "D" в Лигата на нациите, след като отстъпи с 1:2 на Молдова в Рига. До този момент латвийците бяха със стопроцентов актив след първите четири мача и имаха нужда днес само от точка, за да си осигурят промоция в по-горната дивизия. Това обаче не се случи и сега Латвия ще трябва да изпълни целта си в последния кръг, когато гостува на Андора. Молдова приема Лихтещайн след три дни, така че все още има надежди за първото място.

Гостите изненадващо започнаха по-активно и в 26-ата минута взеха аванс. Йоан-Калин Ревенко бе оставен непокрит в наказателното поле и засече с глава центриране на Платика, насочвайки топката в долния ляв ъгъл. Молдова нанесе още един удар в самия край на първото полувреме. Каймаков центрира от корнер, топката беше лошо избита към Йон Никулеску, който също с глава направи 0:2.

Най-чистата ситуация за гол за домакините преди почивката бе удар в гредата на Тоберс още в 11-ата минута, но като цяло, Латвия разочарова през първата част и не успя да нанесе нито един точен удар.

През второто полувреме домакините показаха в много по-голяма степен истинското си лице. В 55-ата минута Латвия върна един гол, след като Янис Икауниекс засече от въздуха центриране на Емсис. След това латвийците наложиха натиск в търсене на изравнително попадение, но така и не успяха да го постигнат.