ПСЖ завърши сезона със загуба

Така ПСЖ завършва сезона с 91 точки на върха, като това бе петата му загуба в първенството

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Пари Сен Жермен допусна загуба в последния си мач за сезона в Лига 1. Столичани, които отдавна си гарантираха титлата, паднаха с 1:3 в гостуването си на Реймс. По всичко личи, че играчите на Томас Тухел вече са във ваканционно настроение и не си дадоха много зор в този двубой.Реймс откри резулатта в 36-ата минута с гол на Абдул Рахман Баба, който бе изведен на скорост в наказателното поле и от малък ъгъл успя да промуши топката във вратата за 1:0.В 56-ата минута Матийо Кафаро удвои резултата с нов хубав гол. Той получи на скорост пред пеналта, напредна и с мощен удар по земя бе точен с помощта на гредата.ПСЖ все пак успя да направи загубата си по-почетна в 59-ата минута. Тогава Единсон Кавани получи прехвърлящ пас в наказателното поле и с глава свали за Килиан Мбапе, който отблизо засече кълбото в мрежата за 2:1.В края гостите решиха да търсят изравняването и се хвърлиха с всички сили напред, но това им изигра лоша шега. Те бяха хванати на корнтаатака, Пабло Чаравия излезе сам срещу Джанлуиджи Буфон и без проблем реализира за крайното 3:1.Така ПСЖ завършва сезона с 91 точки на върха, като това бе петата му загуба в първенството. Реймс пък приключва на престижното 9-о място с 55 точки.