ШАХТЬОР СПЕЧЕЛИ СУПЕРКУПАТА НА УКРАЙНА

ТИМЪТ ОТ ДОНЕЦК ТРИУМФИРА ЗА ОСМИ ПЪТ

9 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Шахтьор Донецк спечели суперкупата на Украйна. В срещата, играна в Одеса, възпитаниците на Мирча Луческу победиха Динамо Киев с 2:0. И двете попадения паднаха в добавеното време на срещата. Вратарят на Динамо Олександър Шовковский беше изгонен след нарушение в наказателното поле. Капитанът на Шахтьор Дарио Сърна реализира отсъдената дузпа. В четвъртата минуна на продължението Бернард оформи крайния резултат. Това е осма суперкупата в историята на Шахтьор и четвърта в последните пет години.