Search Suggestions
      четвъртък, 05.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Състоянието на Роберт Фицо се подобрява

          20 май 2024 | 00:00 560

          Състоянието на словашкия премиер Роберт Фицо е стабилно и се подобрява, заявиха днес лекарите, които го лекуват, след като той беше прострелян с четири куршума при опит за убийство миналата седмица, предаде Ройтерс.

          - Реклама -
            
            

          Агенцията отбелязва, че атаката миналата сряда представлява първият значим опит за убийство на европейски политически лидер от повече от 20 години и е подчертала дълбокото политическо разделение в словашкото общество.

          „След днешното заседание на медицинския съвет състоянието на пациента е стабилно“, се казва в изявление на страницата във „Фейсбук“ на болницата в централния словашки град Банска Бистрица. „Клиничното му състояние се подобрява, той комуникира и показателите за възпаление постепенно намаляват. Премиерът остава под наша грижа“, се добавя в изявлението.

          Вицепремиерът Роберт Калиняк вчера каза, че животът на Фицо вече не е в непосредствена опасност, въпреки че състоянието му все още е прекалено сериозно и не позволява той да бъде преместен в болница в столицата Братислава.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          ЕК и Западните Балкани продължават разговорите за проблемите на шофьорите по Шенгенските граници

          Преговорите ще се водят на техническо ниво след протести и блокади на гранични пунктове срещу новата система за влизане и излизане.

          Вучич: Сърбия ще продължи да купува руски газ, но разчита и на общите доставки на ЕС

          Белград планира да осигурява една пета от годишните си нужди чрез механизма за съвместни покупки на газ на Европейския съюз, докато зависимостта от Русия остава значителна.

          Гръцките земеделци излизат на нов национален протест в Атина през февруари

          Фермери и животновъди настояват за по-високи субсидии и данъчни облекчения, след като определиха отстъпките на правителството като недостатъчни.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions