Швеция се справи с Албания

До края на двубоя Швеция владееше инициативата и се поздрави и с крайния успех

1 месецФутбол 12 Симеон Кисьов

Швеция се наложи над Албания с 1:0 на „Френдс Арена“ в Солна в приятелски двубой, в който Густаф Нилсон бе автор на единственото попадение в срещата.

Двубоят започна с натиск от страна на домакините. В 20-ата минута Емил Форсберг получи топката и стреля, но ударът му рикошира в страничен стълб на вратата, пазена от Томас Стракоша.

Четири минути по-късно Албания стигна до първия гол в срещата, който бе реализиран от Армандо Броя. Попадението обаче не бе зачетено заради засада на нападателя на Фулъм.

Натискът на Швеция продължи и през второто полувремето. Деян Кулушевски центрира топката в наказателното поле на Албания в 62-рата минута, а Густаф Нилсон се извиси и стреля с глава, поразявайки целта, за да даде аванс на „трите корони“.

До края на двубоя Швеция владееше инициативата и се поздрави и с крайния успех.