Траоре посочи пътя на Фулъм

3 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Уулвърхемптън победи Фулъм с минималното 1:0 в първи мач от 31-ия кръг на Висшата лига. Победното попадение бе дело на Адама Траоре в добавеното време на втората част.

След като първото полувреме предложи едва две чисти положения и един отменен гол на гостите заради засада, втората част предложи на зрителите много повече емоции.

В 61-ата минута Митрович засече с глава центриране в наказателното поле, но ударът му бе слаб и във вратаря

В 68-ата минута Румен Саис изпълния пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле с левия крак, но топката профуча на сантиметри над напречната греда.

Две минути по-късно Харисън Рийд нанесе силен шут в близкия ъгъл, но Патрисио добре прецени ситуацията и видя, че коженото кълбо няма да намери очертанията.

В 75-ата минута Боби Рийд също опита късмета си с бомбен изстрел в левия ъгъл, но и той бе неточен.

В 78-ата минута Дендонкер нанесе удар с глава след изсипана топка в пеналтерията от пряк свободен удар, ала мерникът му изневери.

4 минути след това Антон Робинсън имаше отлична възможност чрез воле да открие от границата на наказателното поле, но Патрисио не трепна и укроти топката.

В последната минута на добавеното време Адама Траоре бе изведен на дясното крило, спринтира и нахлу в наказателното поле, а след това простреля в близкия ъгъл по безпощаден начин Ареола.

Така "вълците" се изкачват на 12-ата позиция с 38 точки, докато "котиджърс" остават в зоната на изпадащите с 26 пункта на 18-ото място.