София 17 °C София 17°C - предимно ясно Велико Търново 14 °C Велико Търново 14°C - облачно Пловдив 19 °C Пловдив 19°C - разкъсана облачност Варна 16 °C Варна 16°C - предимно облачно Бургас 18 °C Бургас 18°C - облачно

Ювентус разби Динамо Киев

Кристиано Роналдо вкара гол №750 в кариерата си

3 годиниФутбол 8 Симеон Кисьов

Италианският хегемон Ювентус победи с 3:0 Динамо Киев в мач от 5-ия кръг на група "G" на Шампионска лига.

Успехът за домакините беше напълно заслужен и головете вкараха Федерико Киеза в 21-ата минута и Кристиано Роналдо и Алваро Мората след почивката.

Срещата ще се запомни с две неща. Попадението на португалската звезда беше под №750 за него в кариерата му и за първи път двубой от турнира беше ръководена от жена – французойката Стефани Фрапар.

В класирането Юве има 12 точки и изостава с 3 т. от лидера Барселона. Следващата седмица двата отбора се срещат на "Камп Ноу" и гостите се нуждаят от победа с 2 гола разлика, ако искат да изместят каталунците от върха. Динамо и Ференцварош остават с по 1 т. и ще играят помежду си в Украйна за продължаване в Лига Европа.