Ювентус с нова крачка към титлата

„Бианконерите“ с важна победа при гостуване в Генуа

4 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Шампионът Ювентус спечели с 3:1 при визитата си на Дженоа в мач от 29-ия кръг на италианската Серия „А“ и направи нова крачка към титлата. „Бианконерите“  дръпнаха отново с 4 точки пред Лацио.

През първата част Кристиано Роналдо и компания доминираха, но блестящите намеси на вратаря на домакините Перин запазиха нулевото равенство.

Скоро след почивката Пауло Дибала (50) и Кристиано Роналдо (56) дадоха сериозен аванс на „старата госпожа“ след асистенции на Кудрадо и Пянич. Дъглас Коста (73) направи разликата класическа след пас на Дибала, а Андреа Пинамонти (76) вкара почетен гол за „грифоните“ и оформи крайния резултат.

След успеха си Ювентус има 72 точки на върха и 4 повече от Лацио. Дженоа е на спасителната 17-а позиция с 26 точки и на една пред зоната на изпадащите.