Search Suggestions
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      ГОРЕЩО
      16:30 Реалните доходи на българските домакинства са нараснали с 45% за десет години16:22 Румен Радев: „Петрохан“ е зловещ символ на разградената държава, която е неспособна да защити дори децата си16:12 Любослав Костов: Проблемът на България е, че потреблението нараства, а инвестициите спадат14:25 ОБРАТ! ФБР не успя да докаже, че Епстийн е оглавявал група за трафик на хора14:09 Т. Стойчев: Мафиотската престъпност проникна до най-високите нива на властта13:51 Полицията за „Петрохан“: Работи се по две версии, 15 души са разпитани, показаха се записи, в групата се е говорило за смърт13:51 Недялко Недялков пред Евроком за трагедията в Петрохан: Това е българският вариант на „Епстийн“, има политически чадър (видео)13:43 Тома Белев за случая „Петрохан“: Да приказваш за паравоенна групировка, когато става въпрос за 5 души и 1 дете, е малко странно13:04 Бащата на убитото дете от Петрохан съветван от години да си вземе сина от Калушев12:41 Руските служби: Задържаните за атентата срещу Алексеев признаха вината си

      The Telegraph: Украйна се готви да удрари Русия там, където „най- много боли“

      20 март 2025 | 16:12 4520

      Руската армия продължава настъплението си по фронта, но украинските атаки с дронове срещу руска територия зачестяват. Според президента Владимир Путин военните му действат „по почти цялата фронтова линия“, но ударите по петролни съоръжения в Русия създават нови предизвикателства. Само от началото на тази година са извършени 19 подобни атаки – значително увеличение в сравнение с 25-те за цялата 2024 г., съобщава The Telegraph.

      - Реклама -
        
        

      Според изданието тези удари преследват две основни цели:

      • да възпрепятстват руското настъпление
      • да покажат на руското общество реалностите на войната, които често остават скрити

      Тази стратегия вероятно е причина за решението на Путин да приеме временен мораториум върху атаките срещу енергийната инфраструктура, след разговора си с Доналд Тръмп.

      Експертите предупреждават, че ударите върху руските рафинерии вече водят до спад в преработката на петрол, като капацитетът е намалял от 5,6 млн. барела дневно на 5,1 млн. – сериозен удар върху руския енергиен сектор.

      Освен икономическия ефект, тези атаки имат и психологическо въздействие върху руското общество. Въпреки дезинформацията на властите, мащабните пожари след атаките не могат да бъдат игнорирани.

      30-дневният мораториум върху ударите срещу енергийната инфраструктура временно може да облекчи ситуацията за Киев, но The Telegraph предупреждава: ако Украйна загуби възможността да нанася удари по най-чувствителните точки на Русия, военната ѝ борба ще стане още по-тежка.

      СВЪРЗАНИ НОВИНИ

      Рюте: НАТО няма да задейства клаузата за колективна отбрана при руска атака срещу натовски войски в Украйна

      Преди дни Марк Рюте обяви, че държави от НАТО ще разположат войски в Украйна след края на конфликта с Русия

      Германия обвини украинец в заговор с руското разузнаване за бомбени пратки в Европа

      Информацията за съдебните действия бе потвърдена и от агенция "Ройтерс"

      Руските служби: Задържаните за атентата срещу Алексеев признаха вината си

      По данни на ФСБ, изпълнителят на покушението Любомир Корба е бил вербуван от СБУ през август 2025 г.
      Вашият коментар
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      Search Suggestions
          Search Suggestions