Григор Димитров се класира за трети кръг на "Ролан Гарос"

Българинът победи Андрей Мартин от Словакия

4 годиниСпортни 1 Боян Марков

Българинът Григор Димитров се класира за трети кръг на "Ролан Гарос" след победа с 3-0 сета над Андрей Мартин от Словакия. Григор спечели срещу своя съперник с 6-4, 7-6 (5), 6-1.

В първия сет мачът вървеше гейм за гейм. Българинът успя да пробие в седмия гейм, което се оказа и единственият брейк в този сет.

Във втория сет Мартин успя да направи пробив и поведе с 4-1 гейма, но Григор веднага върна брейка и изравни резултата. Тайбрекът вървеше точка за точка, като българинът успя да спечели със 7-5 точки. В третия сет Димитров бе убедителен и спечели с 6-1.

Димитров ще се изправи в следващия кръг срещу номер 101 в световната ранглиста Роберто Карбайес-Баена. Испанецът победи Денис Шаповалов от Канада в пет сета - 7-5, 6-7(5), 6-3, 3-6, 8-6.