Дженифър Брейди и Наоми Осака са в четворката при жените

пропускане
4 годиниСпортни 1 Боян Марков

Пабло Кареньо-Буста и Александър Зверев са първите двама полуфиналисти на US Open 2020 при мъжете. Те ще играят един срещу друг в петък.

Поставеният под номер 5 Зверев имаше своите трудности срещу хърватина Борна Чорич. Чорич взе първия сет убедително с 6-1 и водеше с пробив във втория, но германецът се мобилизира и успя да изравни резултата след тайбрек, спечелен със 7-5 точки. Третият сет отново стигна до тайбрек, където Зверев бе убедителен със 7-1 точки. В четвъртия сет германецът от руски произход нямаше проблем, спечелвайки с 6-3 и успя да затвори мача.

Испанецът Пабло Кареньо-Буста победи канадеца Денис Шаповалов в епичен петсетов сблъсък. Екзекуторът на Джокович успя да се справи с младия талант след 3-6, 7-6(5), 7-6(4), 0-6, 6-3.

Това е втори пореден полуфинал на турнир от Големия шлем за Зверев. Той игра във финалната четворка през януари в Австралия, където загуби в четири сета от Доминик Тийм. За Кареньо-Буста това е втори полуфинал на ЮС Оупън. Той е стигал до тази фаза на турнира през 2017 година.

Андрей Рубльов срещу Данийл Медведев и Алекс де Минор срещу Доминик Тийм са другите два четвъртфинални сблъсъци при мъжете, които ще се изиграят тази вечер.

При жените сензацията Дженифър Брейди продължи на полуфинал след убедителна победа над Юлия Путинцева с 6-3, 6-2. Тя ще играе срещу шампионката от 2018 година Наоми Осака, която победи Шелби Роджърс с 6-3, 6-4.

Тази вечер от 19ч Цветана Пиронкова ще срещне Серина Уилямс, а в последния четвъртфинален сблъсък ще се срещнат Виктория Азаренка и Елизе Мертенс.