Search Suggestions
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      ГОРЕЩО

      Очаква се утре Горица Кожарева да представи министрите си

      В понеделник изтича срокът, който президентът Румен Радев даде

      18 август 2024 | 13:10 3420

      В понеделник изтича срокът, който президентът Румен Радев даде на кандидата за бъдещ министър-председател Горица Грънчарова-Кожарева да представи списъка си с министри. Съображението на президента бе насрочването на предсрочните парламентарни избори на 20 октомври.

      - Реклама -
        
        


      През последните 10 дни заместник-председателят на Сметната палата имаше срещи както с настоящи министри от кабинета „Главчев“, така и с други експерти.
      Това, което е ясно до този момент е, че трима от сегашните служебни министри остават и в следващия кабинет. Това са вицепремиерът и служебен министър Людмила Петкова, земеделският министър Георги Тахов, както и икономическият – Петко Николов.

      Снимка БГНЕС

      Имаше и мнения, че Кожарева може да се откаже и да върне папката на президента празна. Според вицепрезидента Илияна Йотова обаче утре Кожарева ще внесе при президента папка пълна с имената на министри.
      Ако се стигне до връщане на неизпълнен мандат държавният глава отново ще трябва да търси служебен премиер.

      СВЪРЗАНИ НОВИНИ

      Терзиев предлага споразумение с БАН за отпушване на парк „Кукуряк“ в „Овча купел“

      Кметът на София Васил Терзиев внесе предложение до Столичния общински съвет (СОС) за сключване на споразумение с Българската академия на науките (БАН).

      ИЗВЪНРЕДНО: Затварят за две нощи поред летище „Васил Левски“, освен за военни полети

      Все още на терминал 1 са разположени 6 американски "летящи цистерни"
      Вашият коментар
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      Search Suggestions
          Search Suggestions