Search Suggestions
      сряда, 11.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО

          Владимир Пенев празнува рожден ден с 50-ото представление на „Великденско вино“ в Народния театър

          23 октомври 2024 | 21:51 1570

          На 24 октомври актьорът Владимир Пенев ще отпразнува своя 66-и рожден ден по специален начин – с юбилейното, 50-о представление на емблематичната постановка „Великденско вино“. Спектакълът по едноименната пиеса на Константин Илиев, режисиран от Явор Гърдев, можете да гледате този четвъртък от 19:00 ч. в Народния театър.

          - Реклама -
            
            

          Ролята на поп Кръстьо, изпълнявана блестящо от Владимир Пенев, е едно от най-силните превъплъщения в неговата кариера, донесло му награди ИКАР и Аскеер за водеща мъжка роля. Със своето дълбоко емоционално присъствие и изключителен драматичен талант, той успява да вдъхне нов живот на този сложен и трагичен образ, който остава запечатан в сърцата на зрителите.

          На сцената той си партнира с Павлин Петрунов, който оставя публиката безмълвна с ролята си на Гечо Немия.

          Пиесата, превърнала се в обичана, съкровена класика и обиколила с невероятен успех сцените на българските театри през последните 45 години, ни подканя да възкресим присъствието на Левски във въображението си, да си задаваме въпроси за предателството и разкаянието. А спектакълът на Явор Гърдев ни провокира да помислим за родолюбието във времена, в които „лицата на светците висят по прасците“.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Президентът наложи вето върху промените в Изборния кодекс, които ограничават правото на глас в чужбина

          Йотова изразява несъгласие с промените, които ограничават броя на секциите, които да бъдат разкрити в държави извън ЕС

          Европейският съвет по външни отношения: България е общество, доминирано от недоверие, умора и антисистемни нагласи

          Това едновременно отваря врати и поставя капани за всеки нов политически играч

          Слави Трифонов: Отсега е ясно, че служебният кабинет не е безпартиен

          Това, което ни очаква, са нечестни избори и замитане на връзките на ПП-ДБ с трагедията в Петрохан
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions