Search Suggestions
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      ГОРЕЩО

      3 януари да бъде неучебен ден в цялата страна ще предложи кметът на София

      15 ноември 2024 | 13:49 790

      Кметът на Столичната община Васил Терзиев ще предложи на министъра на образованието и науката 3 януари 2025 г. да бъде обявен за неучебен ден със заповед на министъра, съобщиха от пресцентъра на Столичната община.

      - Реклама -
        
        

      Съгласно Закона за предучилищното и училищното образование (ЗПУО) в компетенциите на министъра на образованието и науката е да се обявят учебни за неучебни дни или неучебни дни – за учебни.

      Съгласно чл. 105, ал. 3 от Закона за предучилищното и училищното образование кметът на общината може да обявява до три учебни дни за неучебни в една учебна година, но само в случай на извънредни или непредвидени обстоятелства или за деня на честване на празника на общината, след като уведоми началника на Регионалното управление на образованието – София град (РУО-София град). В този смисъл, съгласно закона неучебният ден би бил обявен само за училища на територията на съответната общината.

      СВЪРЗАНИ НОВИНИ

      Съдия Цариградска: Започва проявлението на процеса “Изправи рамене!”, който неминуемо ще бъде последван от “Чисти ръце”!

      Независимостта на съдебната власт не е абстракция - тя се изгражда ежедневно чрез личната смелост

      Започва продажбата на карти от 1 евро за ученици и студенти в Бургас

      Право на абонамент имат всички ученици, студенти и докторанти редовно обучение

      Андрей Янкулов за прокурорската колегия на ВСС: Присъствието ми е знак на институционално уважение

      Министърът уточни, че въпреки присъствието си, законът не му позволява да участва в гласуването
      Вашият коментар
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      Search Suggestions
          Search Suggestions