Search Suggestions
      събота, 14.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Стана ясно кой е нападателят от Мюнхен

          13 февруари 2025 | 14:18 3232

          Най-малко 28 души са ранени при инцидента, станал в центъра на германския град Мюнхен. Според местните медии, автомобилът Mini Cooper се е врязал в група стачкуващи работници от профсъюза Verdi, като на мястото са били изпратени много линейки.

          - Реклама -
            
            

          Мюнхенската полиция съобщи в социалната мрежа X, че „водачът на автомобила е задържан и вече не представлява опасност“.

          На мястото на инцидента, близо до историческия център на града, са били разпръснати вещи на пострадалите, включително очила, обувки, термо одеяла и дори детска количка.

          Говорителят на мюнхенската полиция Томас Шелсхорн заяви, че „обстоятелствата около инцидента и как се е случил той все още се разследват“.

          Очевидец, който е бил сред стачкуващите работници, разказа, че „е видял човек, лежащ под колата“, след като тя се е врязала в тълпата. Според него полицията е пристигнала на място и е стреляла по прозореца на автомобила.

          Други очевидци също съобщават, че полицията е открила огън по нападателя, преди да го арестува.

          Утре, 14 февруари, в града започва Мюнхенската конференция по сигурността, на която ще присъстват вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс и украинският президент Володимир Зеленски. Срещата ще продължи два дни.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Йотова: Вписването на българите в македонската конституция е условие за ЕС

          В Мюнхен президентът разговаря и с Николай Младенов – върховен изпълнителен представител за Газа към Съвета за мир

          Йотова в Мюнхен: Няма ЕС за Скопие без вписване на българите в Конституцията

          Йотова предупреди за притеснителни сигнали, че ръководството в Скопие търси лоби сред европейските страни, за да заобиколи първия преговорен клъстър, свързан с човешките права.

          Макрон: Ще се изправим пред агресивна Русия и след края на войната

          Държавният глава настоя, че континентът трябва да се утвърди като геополитическа сила, въпреки че това не е било характерно за Европа досега.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions