Search Suggestions
      сряда, 25.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО

          Вучич: Приемът ми в Брюксел говори за уважението към Сърбия

          25 март 2025 | 21:39 984

          Сръбският президент Александър Вучич заяви, че за него е „голяма чест“ да бъде посрещнат от председателя на Европейския съвет Антонио Коща и председателя на Европейската комисия (ЕК) Урсула фон дер Лайен в Брюксел. Според него това говори за „уважението, което всички проявяват към Сърбия“.

          - Реклама -
            
            

          „За мен е голяма чест, че като президент на сравнително малка държава имах възможността да разговарям с двамата най-важни лидери на Европейския съюз. Идвал съм в Брюксел безброй пъти, срещал съм се с тях на безброй места по света и съм приемал тях и техните предшественици и предшествениците на техните предшественици в Сърбия, чакал съм, но никога не съм имал честта председателят на Европейския съвет и председателят на Европейската комисия да приемат мен или някой друг от Сърбия. В същото време само преди няколко дни имах вечеря в резиденцията на генералния секретар на НАТО Йенс Столтенберг и ми се струва, че това говори за уважението, което всички проявяват към нашата страна. Това ме кара да се гордея необичайно много“, каза сръбският президент.

          В навечерието на тази среща Коща заяви, че разширяването на ЕС е най-добрата геополитическа инвестиция, която блокът може да направи, и обяви, че ще посети Западните Балкани през май тази година.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Орбан прати армията по границата с Украйна заради „енергийна заплаха“

          Решението е мотивирано с информация, че Киев планира да наруши енергийната система на страната

          Сиярто: Украйна няма място в ЕС, спряхме доставките на дизел за Киев

          Според него в ЕС няма място за държава, която заплашва енергийните доставки по политически причини

          ЕК стартира инициатива за кредитиране на граничните държави, включително България

          Целта е да се подпомогнат страните в справянето с икономическите предизвикателства, породени от войната
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions