Search Suggestions
      сряда, 25.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО

          ВСУ обявиха настъпателна операция срещу Степногорск, за да предотвратят руски пробив към Запорожие

          25 февруари 2026 | 14:13 1205

          За да елиминират заплахата от пробив на руските войски към покрайнините на Запорожие, бойци от специалните части „Артан“ към Главното разузнавателно управление (ГУР), заедно с военнослужещи от Въоръжените сили на Украйна (ВСУ), провеждат настъпателна операция близо до село Степногорск на Ореховския фронт в Запорожка област, съобщава „Зеркало недели“.

          - Реклама -
            
            

          Въпреки сложната логистика и постоянните руски атаки, украинските сили са успели да си възвърнат контрола над ключови позиции близо до Степногорск и значително да подобрят тактическата обстановка на този участък от фронта.

          Специалните части „Артан“, заедно с други украински части, са нанесли удари по струпвания на руски личен състав и техника, убивайки десетки руски войници, включително елитни руски щурмови групи.

          Освен това, украинските сили са установили и огневи контрол над ключови руски логистични артерии. Главното разузнавателно управление (ГРУ) отбеляза, че обстрелът на руски комуникационни и логистични центрове в момента прави невъзможно за тях да извършват щурмови операции на това направление

          Командирът на „Артан“ Виктор Торкотюк отбеляза, че проактивните действия на украинските бойци са им позволили да установят плацдарм за по-нататъшното „прочистване“ на Степногорск. ГУР и украинските въоръжени сили продължават своите настъпателни операции.

          Степногорск е последната линия на отбрана преди река Конка и ако руснаците успеят да преминат тази водна преграда, те ще могат да атакуват Запорожие не само с дронове, но и с артилерия.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Орбан прати армията по границата с Украйна заради „енергийна заплаха“

          Решението е мотивирано с информация, че Киев планира да наруши енергийната система на страната

          Юрий Подоляка: Тайна договорка на Кремъл е причината Русия да не „пречупи гръбнака“ на украинската енергетика тази зима

          Украйна е преминала най-трудната фаза от енергийната война и се готви за нов етап, който ще бъде още по-болезнен за Русия.

          Украински генерал-лейтенант: Независимо от изявленията на САЩ, ударите по Русия няма да спрат

          Въпреки критиките от Вашингтон, "Киев не възнамерява да спре демилитаризацията на руския горивен сектор".
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions