Search Suggestions
      четвъртък, 26.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Сценаристът и режисьор Джеф Баена почина на 47 години в Лос Анджелис

          5 януари 2025 | 02:44 1590

          Джеф Баена, сценарист и режисьор, сред чиито творби са „Живот след Бет“ и „Малките часове“, почина на 47 години, съобщи съдебният лекар на окръг Лос Анджелис, цитиран от „Си Ен Ен“.

          - Реклама -
            
            

          Баена е починал в дома си в Лос Анджелис на 3 януари. Причината за смъртта му е посочена като отложена в регистрите на съдебния лекар.

          Сценаристът беше съпруг на актрисата и комик Обри Плаза. Двамата са работили по няколко съвместни проекта, сред които комедията на ужасите от 2014 г. „Живот след Бет“ и историческата комедия от 2017 г. „Малките часове“.

          Неотдавна двойката си сътрудничеше по комедийния сериал „Cinema Toast“ от 2021 г. и филма „Spin Me Round“ от 2022 г. И в двата проекта участва и актрисата Алисън Бри, която освен това се снима в драмата на Баена от 2020 г. „Момичето с коня“.

          Баена е известен със съавторството си в известния филм „I Heart Huckabees“ от 2004 г., в който участват Дъстин Хофман и Лили Томлин, както и със сценария и режисурата на драмата „Joshy“ от 2016 г. с участието на Томас Мидълдич. 

          Баена е завършил филмовото училище „Тиш“ в Ню Йорк. След като се премества в Лос Анджелис, за да преследва кариера в развлекателната индустрия, той работи като асистент на Робърт Земекис и като асистент-монтажист на Дейвид О. Ръсел, с когото си сътрудничи в „Huckabees“.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Уникални открития в Хераклея Синтика: Мъж и жена с африкански черти са били погребани в античния град

          В града са установени погребения на хора с различни заболявания, включително редки генетични състояния

          Още през февруари: Първият щъркел пристигна в Петричко

          Местните вече са забелязали и лястовици

          Mercedes подготвя компактна „Baby“ версия на G-Class за 2027 година

          Mercedes-Benz подготвя по-компактен „Baby“ Mercedes-Benz G-Class.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions