Лидерът на „Възраждане“, Костадин Костадинов, заяви категорично, че българската държава съвсем съзнателно саботира борбата с пожарите. Той направи това изявление в кулоарите на парламента, подчертавайки сериозността на ситуацията.
„Съвсем отговорно го казвам – България саботира борбата с пожарите,“ заяви Костадинов, като добави, че ситуацията миналата година е била същата. Той обясни, че когато е попитал за наличната техника за потушаване на пожари, му е било отговорено, че България разполага само с два пригодени хеликоптера.
На въпрос за закупуване на нова техника, Костадинов сподели, че му е било казано, че за хеликоптери ще са необходими от година до година и половина, а за самолети срокът е от година и половина до две години. Когато е попитал дали има пари за новата техника, отговорът е бил, че няма пари. Той изтъкна, че въпреки всичко, ситуацията е същата и тази година – няма напредък в набора на техника, а няма и никаква поръчка за нова техника.
„Поискахме да се изслуша министър-председателя по тази тема, но предложението беше отхвърлено,“ добави той, обвинявайки властите в съзнателно саботиране на усилията за борба с пожарите.
Костадинов отбеляза, че климатичните промени показват, че страната страда от все по-чести и разрушителни пожари. Той посочи, че това явление започва да се превръща в епидемия. В допълнение към това, Костадинов разкри, че има и случаи на умислено запалени пожари, за което неговата партия е внесла предложение за увеличаване на наказанията за подпалвачите.
„На фона на това нещо да не закупят техника е престъпление,“ категорично заяви той, подчертавайки, че властите имат възможност да осигурят необходимите средства за техника и не правят това със съзнателна воля.
Така е ….и в Кипър е така ….
Pepa Chehlarova за BMW-та на МВР
Вярно е!
Pepa Chehlarova нищо не е заделил академик сапункин! Толкова, ще струва закупуването на противопожарна техника!
Някой ми каза, какво ми каза, защо ….късия копейкин.
Дали държавата саботира или тези които говорят, че ще я запалят?!
Ти
КОСТАДИНОВ Е ПИКОЧ И ШИЗОФРЕНИЯ АРЕСТА ГО И В ЗАТВОРА ТОЙ ПОДПАЛВАЧ КАТО ФАШИСТ
Анка Теодосиева Първо Костадинов не е фашист! Фашисти са ПпДб герб двуличие бсп, мечо дпс тата! Единствения политик който защитава интереса на народа! Но вие гледате телевизия и там така ви казват!
Анка Теодосиева ,а ти си гербаджийска подлога.
То само малумни не вярват в това
Всички знаем,че Борисов,Пеевски палят с поръчки за да изградят фотоволтаици. обещани на Урсулата. Нежеланието им да закупят днес утре спешно техника за пожари е доказателство. Факт
Нали коцето щеше да се откаже от партийните кинти, а не се! Оказа се, че не можело по закон, ама според него само! Да вземе да разпори дюшека и да купи, щом е най националния националист!
Саня Хинков тъй,тъй . Коцето да даде. Пък ония хлантутници от парламента да си карат яхтите и скъпите коли.
Симона Арабаджиева коцето да поведе крак. В случая той недовосва!
Симона Арабаджиева да удари милион на масата и да викне- е тва е от мен и партията! Тогава може и да скочи над 15%
Изчезвай гнусна путинска гадино!
Politico: България и още 10 държави от ЕС ще теглят заеми за превъоръжаване на Украйна и Европа. Парите ще се връщат 45 г., предложи Брюксел.
И това ли измислиха кратуните ви? Срама нямате, знае се, че сте нагли. Брутални и цинични, се вижда, но се надявате да дъртите, простите и наивните страхливи мишки, пардон фенове, които безмозъчно, нали са папагали, да повтарят глупавите ви опорки с лъжи, заблуди, завоалирани под маската „грижа за народа“..Дръжки за народа – за осъществяване на чуждата диктовка – вън от ЕС, НАТО и пришиване към нас, под наше господство! Устите, които са против се смълчават тихо, жестоко, завинаги! Вашият агресорски мироглед – ясен! Яли сме го, и сега е пред очите ни….
Sotir Pilionovлапай пацата!
Zdravko Kostov да не се разпозна 😂
Може би ги плащаш на някой да пали.
Твои бяха думите“
Ще запаля държавата“.
Дора Дончева ич дън ти пука!тиквата ша са справи……ту- ту…..ту- ту!🤣🤣🤣🤣
Пикоч….
Главният подстрекател на пироманите, се представя за пожарникар!
Sabin Harizanov ?????!!!
Sabin Harizanov Чувате ли се какви ги говорите!😡
Валя Маринова негова е репликата „Ще ви подпалим“ . Предвид радикализацията на симпатизантите му, всяка негова заплаха се приема буквално…
Sabin Harizanov Не се хващайте като удавник за сламка за една дума! Нима не виждате ,че България гори?!Знаем кой има интерес от това! !!
Kiril Kostadinov По правописът личи какъв неграмотен кретен пише за неща от които не разбира! Какво да очакваш от празноглавци повтарящи до втръсване едно и също!🤣
Sabin Harizanov Обществена тайна е,че копейките всяка година палят България ,за да може да споделят пропаганда и как трябва да се молим на кочината за помощ.
Никола Станчев Бая се навъдихте „продажни“ душици!😡
Нали ти каза че България ще гори подпалвач долен