Начало Новини Предавания На живо

Ботев (Враца) записа исторически успех

Валери Домовчийски донесе трите точки над съименника от Пловдив

28 дниФутбол 116 Симеон Кисьов

Ботев (Враца) записа първи успех над Ботев (Пловдив) като гост от 36 години насам. Двубоят завърши с успех за тима на Антони Здравков с 1:0, а единственото попадение бе дело на Валери Домовчийски.

Срещата не предложи много качествен футбол, а положенията пред двете врати и точните удари бяха много малко. Гостите успяха да стигнат до своето още в 10-ата минута, когато Петър Атанасов центрира топката в наказателното поле на "канарчетата", а Домовчийски с хубав плонж матира Янко Георгиев - 1:0 за врачани!

След два неуспешни опита за гол от Тонев и Бурбано, се откри отлична възможност пред Неделев. Той обаче не успя да стреля точно от около 10 метра.

През втората част Ботев не успя да упражни натиск, а ударите отново не намираха очертанията.

В 68-ата минута вратарят на врачани Костов не изчисти добре и това позволи на Вутов да го тества под рамката с далечен удар. Филип Филипов също опита късмета си, но стреля неточно с глава.

До края гостите удържаха опита за натиск, а "канарчетата" трябва да направят сериозна промяна в играта си, тъй като идва полуфинален двубой за Купата на България срещу ЦСКА.

Отборът на Ферарио Спасов е без победа през 2020 година. В класирането "канарчетата" са на осмото място с 30 точки. Ботев (Враца) пък вече има 22 в актива си и е на 12-а позиция.