Search Suggestions
      сряда, 25.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО

          Юлиян Ненчев за Евроком: Новият областен на Плевен е на една маса с Калушев и е в конфликт на интереси с жена си (видео)

          25 февруари 2026 | 12:25 1710
          Юлиян Ненчев за Евроком: Новият областен на Плевен е на една маса с Калушев и е в конфликт на интереси с жена си (видео)

          Председателят на сдружение „Плевен над всичко“ Юлиян Ненчев подаде сигнал до Комисията за противодействие на корупцията срещу новия областен управител на Плевен Александър Йотков.

          - Реклама -
            
            

          В студиото на „Евроком“ бившият депутат показа снимка от празника Трифон Зарезан, на която Йотков присъства заедно главното действащо лице на случая  „Петрохан“ Ивайло Калушев.

          Според Ненчев на кадъра се вижда и съпругата на областния управител – Зорница Йоткова, която е директор на РИОСВ-Плевен. Той алармира за конфликт на интереси, тъй като областният управител осъществява контрол върху държавните структури в региона. Ненчев припомни и участието на Йотков в подписването на проект за воден цикъл на Кнежа на стойност 120 милиона лева.

          Фотографията, заснета през 2023 г. в лозята на бившия депутат от ПП-ДБ Албена Симеонова в Никопол, предизвика широк отзвук заради присъствието на политически лица като Борислав Сандов и Владислав Панев в компанията на Калушев. Ненчев посочи, че на събитието е присъствал и действащ полицейски инспектор от Долна Митрополия – Любомир Христов, което повдига въпроси за спазването на етичния кодекс на МВР.

          Бившият народен представител разказа за собствено проучване на кръга около Ивайло Калушев и дейността на Пламен – лице от групата, отговарящо за визуалното представяне. По думите на Ненчев става въпрос за затворени общности, които провеждат сбирки в мазета в центъра на София, известни като „Фабрика Автономия“, и поддържат антидържавна реторика.

          Ненчев изрази съмнение относно случайното появяване на активиста Георги Милков в Плевен през последните дни. Според него действията на Милков и публикациите му за обществени поръчки целят отвличане на вниманието от връзките на новия областен управител с фигурите от разследването за мистерията „Петрохан“.

          Повече за новите разкрития около връзките на Ивайло Калушев с властта и влиянието на организацията в обществото – вижте в разговора с Юлиян Ненчев.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          „Връщане назад няма“: Гюров разпореди пълна ревизия на всички обществени поръчки

          Той обвърза политическите атаки срещу кабинета с разкрития за сериозни злоупотреби с държавни средства

          Марин Малчев е новият районен прокурор на София

          Той беше избран с осем гласа "за" и нито един против

          СГП: Не сме викали министър Емил Дечев на разпит

          Позицията е по повод твърдения за връчена призовка за 25 февруари в 10:00 часа
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions