България загуби с 0:4 от Англия в европейска квалификация

България отстъпи с 0:4, реферът пресили наказателните удари

5 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Англия победи България с 4:0 в европейска квалификация от група "А", която се игра на "Уембли". Загубата не олицетворява показаното на терена, но две груби грешки в нашата отбрана и две дузпи, едната от които доста пресилена, доведоха до тежката загуба. Хари Кейн записа хеттрик за "Трите лъва", а освен това и асистенция към Рахийм Стърлинг. Последното гостуване на България на Англия бе на 3 септември 2010 година. Тогава също отстъпихме с 0:4, което е най-тежкият резултат в двубоите между двата национални отбора.С успеха Англия отново излезе на върха в класирането в група "А" с три победи от три мача и пълен актив от 9 точки. България е на последното място с 2 точки, колкото има и Черна гора. Косово е на второ място с 8 точки, а Чехия е на трета позиция с 6 точки.
Даниел Младенов и Вандерсон дебютираха за българския национален отбор. Натурализираният бразилец бе титуляр, а крилото на Етър влезе в последните 10 минути на срещата. Селекционерът Красимир Балъков заложи на натурализираните бразилци Марселиньо и Вандерсон сред стартовите единадесет. На вратата е Пламен Илиев, а низвергнатият в ЦСКА Николай Бодуров също започна от първата минута. Гарет Саутгейт направи няколко промени и остави част от титулярите си на скамейката, но на терена бяха също достатъчно големи имена - Хари Магуайър, Рахийм Стърлинг, Джордан Хендерсън, Хари Кейн, Маркъс Рашфорд...Първата възможност бе за България. Марселиньо нахлу по крилото, пусна много добре към дебютанта Вандерсон, който стреля. Топката обаче отиде право в ръцете на Пикфорд. В защита тимът ни се справяше добре в началните минути и не позволи сериозни опасности.В 19-ата минута Хари Кейн бе изведен от Стърлинг и реализира, но попадението бе правилно отменено заради засада. Англия излезе напред в резултата без реално голово положение. Домакините се възползваха от грешка на нашата защита и Пламен Илиев и откриха резултата в 19-ата минута. Стражът ни даде  пас от аут към Сърмов, който му върна. Илиев пусна към Божиков, но зад гърба му изкочи Стърлинг, открадна кълбото и веднага намери Хари Кейн на няколко метра от вратата. Голмайсторът на Англия не сгреши и изведе напред "Трите лъва"Тимът на Балъков бе близо до изравняване след само няколко минути. Страхил Попов центрира отлично към Галин Иванов, който бе непокрит и стреля с глава от много добра позиция, но право в ръцете на Пикфорд. До края на полувремето Хари Кейн имаше още една възможност да реализира, но ударът му с глава бе слаб и не затрудни Илиев.Второто полувреме започна с отлична възможност за България. Вандерсон бе изведен добре по диагонал сам срещу Пикфорд, но стреля право в ръцете му и пропиля златен шанс да изравни резултата. Събитията се преместиха мигновено пред нашата врата. Рашфорд нахлу в нашето наказателно поле, Бодуров се хвърли в краката му, а англичанинът това и чакаше - падна веднага, а реферът посочи бялата точка прекалено пресилено - дузпа за домакините. Хари Кейн бе безгрешен и удвои аванса на "Трите лъва". В 55-ата минута всичко свърши за България. Николай Бодуров направи груба грешка и позволи на Рашфорд да отнеме топката. Нападателят на Англия веднага пусна на Кейн, който пък намери на метър от вратата Стърлинг и топката влезе за трети път в нашата врата.Балъков реши да извади грешника Бодуров и вкара на негово място Кристиян Димитров. Кирил Десподов пък замени Марселиньо.Англия успокои темпото, но в 71-ата минута се стигна до втора дузпа за домакините. Кристиан Димитров се похлъзна в нашето наказателно поле, Кейн му отне топката, а българският бранител веднага го фаулира отзад. Реферът Марко Гуида посочи за втори път бялата точка в българското наказателно поле, а Хари Кейн бе безпощаден и оформи своя хеттрик - 4:0 за Англия!Ивелин Попов получи добър шанс да вкара почетен гол за България, но Пикфорд с мъка изби изпълнения от капитана ни пряк свободен удар. Малко по-късно Даниел Младенов се появи на мястото на Галин Иванов и също като Вандерсон записа дебют за представителния ни тим.До края на мача имаше само една ситуация, която бе пред нашата врата. Пламен Илиев обаче се намеси решително и предотврати пети гол.