20 C
16.1 C

ЦСКА 1948 победи Локомотив Пловдив с 0:2

Попаденията за гостите вкараха Марио Илиевски и Бирсент Карагерен

ЦСКА 1948 се завърна на победния път, след като надделя над Локо Пловдив с 2:0 в мач от деветия кръг на Ефбет Лига. Точни за столичани бяха Марио Илиевски и Бирсент Карагерен през второто полувреме. От своя страна смърфовете продължават слабата си домакинска форма и нямат победа на Лаута от първия кръг. Хората на Валентин Илиев можеха да постигнат още по-убедителен успех, защото на два пъти гредите ги лишиха от попадения.

В 4-та минута главния съдия Георги Давидов отсъди дузпа за червените, но веднага я отмени, заради засада. След четвърт час Евгений Сердюк пропусна от малък ъгъл. Нападателят получи подаване от Тодор Иванов, преодоля вратаря Кристиан Томов, но не сполучи. В 23-та минута гостите уцелиха гредата. Радослав Кирилов премина през двама противници, отправи техничен удар, но лявата странична греда спаси домакините. Малко след това Н’зи от Локомотив се отчете със слабо изпълнение, което не затрудни Алекс Божев. Това бе всичко по-интересно през първото полувреме.

Втората част продължи с по-добра игра на ЦСКА 1948. Още в началото Томов трябваше да се намесва след много силен шут на Ради Кирилов. В 66-та минута Бузон пробва изстрел отдалеч, но стражът на пловдивчани отново се справи. Логичното се случи в 71-та минута. Тогава Стив Фуртадо центрира в наказателното поле, там резервата Марио Илиевски завърши технично, прехвърляйки Томов – 0:1 Малко след това Илиевски можеше да вкара второто си попадение, но уцели гредата. В 78-та минута дойде най-красивият момент в срещата. Бирсент Карагерен отправи прекрасен удар от над 30 метра, който остави безпомощен вратаря на Локомотив – 0:2. 6 минути преди края на редовното време Джонатан бе близо да даде класическа преднина на отбора си, това не съумя да направи и Талис малко по-късно.

С днешната си победа ЦСКА 1948 събра 12 точки и е на шестата позиция, с 7 изиграни мача. Локомотив Пловдив има същия актив, но има две срещи повече и е седми. В следващия кръг смърфовете приемат Крумовград, а червените са домакин на Ботев Пловдив.