София 1 °C София 1°C - лека мъгла Велико Търново -1 °C Велико Търново -1°C - мъгла Пловдив 5 °C Пловдив 5°C - ясно небе Варна 2 °C Варна 2°C - ясно небе Бургас 3 °C Бургас 3°C - разкъсана облачност

Циципас направи впечатляващ обрат срещу Надал и е на полуфинал в Мелбърн

Гръцкият тенисист ще играе срещу Медведев за място във финала
23 сСпортни 464 Боян Марков

Гръцкият тенисист Стефанос Циципас се класира за полуфиналите на Australian Open 2021. Това се случи след изненадващ и впечатляващ обрат срещу поставения под номер 2 на турнира Рафаел Надал.

Надал водеше с 2-0 сета и бе много близо до спечелването на двубоя. Младият талант от Гърция обаче успя да вземе третия сет в своя полза след тайбрек.

Роденият през 1998 година Циципас взе и четвъртия сет с 6-4, а след пробив при 5-5 гейма в решителната част, гъркът сервираше за мача. Циципас спечели двубоя след третия си мачбол.

Световният номер 6 ще се изправи на полуфиналите срещу руснака Данийл Медведев, който по-рано отстрани своя сънародник Андрей Рубльов след 7-5, 6-3, 6-2.

При жените световната номер 1 - представителката на домакините Ашли Барти изненадващо напусна турнира, след загуба от чехкинята Каролина Мухова. В другия четвъртфинален сблъсък, който бе изцяло американски, Дженифър Брейди се справи с Джесика Пегула.

В четвъртък, на 18 февруари, в полуфинален двубой една срещу друга ще се изправят Серина Уилямс и Наоми Осака. Двубоят ще започне не преди 5 часа сутринта българско време.

Телевизия Евроком - водещи новини от България и света - политика, здраве, предавания, спорт Eurocom.bg се издържа чрез реклами!