Циципас направи впечатляващ обрат срещу Надал и е на полуфинал в Мелбърн

Гръцкият тенисист ще играе срещу Медведев за място във финала

3 годиниСпортни 1 Боян Марков

Гръцкият тенисист Стефанос Циципас се класира за полуфиналите на Australian Open 2021. Това се случи след изненадващ и впечатляващ обрат срещу поставения под номер 2 на турнира Рафаел Надал.

Надал водеше с 2-0 сета и бе много близо до спечелването на двубоя. Младият талант от Гърция обаче успя да вземе третия сет в своя полза след тайбрек.

Роденият през 1998 година Циципас взе и четвъртия сет с 6-4, а след пробив при 5-5 гейма в решителната част, гъркът сервираше за мача. Циципас спечели двубоя след третия си мачбол.

Световният номер 6 ще се изправи на полуфиналите срещу руснака Данийл Медведев, който по-рано отстрани своя сънародник Андрей Рубльов след 7-5, 6-3, 6-2.

При жените световната номер 1 - представителката на домакините Ашли Барти изненадващо напусна турнира, след загуба от чехкинята Каролина Мухова. В другия четвъртфинален сблъсък, който бе изцяло американски, Дженифър Брейди се справи с Джесика Пегула.

В четвъртък, на 18 февруари, в полуфинален двубой една срещу друга ще се изправят Серина Уилямс и Наоми Осака. Двубоят ще започне не преди 5 часа сутринта българско време.