Интер обърна Фиорентина за три минути

"Нерадзурите" се наложиха с 3:1 във Флоренция

3 годиниФутбол 3 Симеон Кисьов

Интер продължава с добрите си резултата в Серия "А", след като обърна до 3:1 Фиорентина като гост в мач от 5-ия кръг на калчото.

През първото полувреме домакините играха отлично и се оттеглиха на почивката с гол преднина, дело на Рикардо Сотил в 22-ата минута. Малко след подновяването на играта шампионите стигнаха до успеха.

Първо Матео Дармиан изравни, само 180 секунди по-късно Един Джеко се разписа след корнер. Домакините завършиха в намален състав, след като в 78-ата минута Николас Гонзалес беше изгонен, а в края Иван Перишич оформи крайния резултат.

С победата Интер събра 13 точки и се качи на върха преди останалите мачове от кръга. Фиорентина остава на 6-та позиция с 9 т. На 25 септември миланци приемат Аталанта, а ден по-късно "виола" гостува на Удинезе.