Копенхаген на четвъртфинал в Лига Европа

Датчаните удариха с 3:0 Истанбул Башакшехир

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

ФК Копенхаген разби с 3:0 Истанбул Башакшехир на “Паркен” в реванш от 1/8-финалите на Лига Европа и с общ резултат 3:1 се класира за следващата фаза. Техният следващ противник най-вероятно ще бъде Манчестър Юнайтед, на който играе протоколен реванш срещу ЛАСК след успех с 5:0 в Австрия.

Домакините бързо заличиха изоставането си от двубоя в Истанбул с гол на Йонас Уинд още в 4-ата минута, когато нападателят засече с глава центриране на Расмус Йенсен. В 53-ата минута те получиха правото да изпълнят дузпа, която беше реализирана именно от Уинд.

Крайното 3:0 оформи Йенсен, който в 62-ата минута направи успешен дрибъл и прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Мерт Гюнок.