ЦСКА остана непобеден у дома

Маурисио Гарсес с решителен гол, Густаво Бусато с ключови намеси

1 годинаФутбол 2 Симеон Кисьов

ЦСКА победи Спартак (Варна) с 1:0 в среща от 24-ия кръг на Ефбет лига.

Треньорът на "червените" Саша Илич се завърна на пейката след два мача наказание, а играчите му продължиха серията без загуба на "Българска армия" от началото на сезона - 10 победи и 2 равенства в 12 мача.

ЦСКА натисна съперника си от първите минути и в първите пет Маурисио Гарсес и Християн Петров отправиха опасни удари към вратата на варненци.

"Армейците" откриха резултата след четвърт час игра, след като Гарсес завърши центриране отляво за 1:0.

Гостите от Варна стигнаха до първата си по-сериозна възможност за гол в 33-ата минута, но Бусато се справи с изстрела на Жоао Марио.

До края на полувремето удар на Дюкенс Назон бе изчистен от голлинията, а минута по-късно Юрген Матай удари греда.

През втората част ЦСКА продължи да напада, а Тобиас Хайнц и Дюкенс Назон пропуснаха добри възможности.

Спартак (Варна) можеше да стигне до равенството в 71-ата минута, но Бусато спечели двубоя с Родни Антуи и не допусна топката във вратата си.

Четвърт час преди края Дюкенс Назон стреля опасно, но не намери вратата на Спартак.

ЦСКА си върна преднината от 4 точки пред Лудогорец на върха в класирането, която разградчани временно стопиха с успех над Хебър (3:1) по-рано днес, докато Спартак остава последен с 12 точки.