Уникална драма и вторият финалист в Шампионската лига е...

Вижте кой ще се бори с Ливърпул за трофея

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Тотнъм е вторият финалист в Шампионската лига за сезон 2018/19 година! Английският тим стигна до битката за трофея с Ливърпул на 1 юни, след като победи с 3:2 в ожесточената битка с Аякс в Амстердам. Така тимът на Маурисио Почетино отстранява холандците с общ резултат 3:3 заради повече вкарани голове на чужд терен след 0:1 загуба в Лондон. Това ще бъде първи финал за "шпорите" в Турнира на богатите.
В днешния колосален сблъсък Де Лихт (5') и Зиех (35') дадоха преднина на домакините, а точен за гостите бе на три пъти Лукас Моура (55', 59', 90'+5).
Двубоят започна много агресивно от домакините, които търсеха ранен гол, с който да решат двубоя възможно най-скоро.
Опитите им за гол се отблагодариха след само 5 минути игра. Ласе Шьоне центрира от корнер, а капитанът Де Лихт надскочи всички и отбеляза с глава.
Тотнъм отговори с шут на Сон, но той се отби в гредата на Онана.
Домакините продължиха да играят по-агресивно, а това им се отплати в 35-ата минута. Хаким Зиех получи топка в наказателното поле и от движение изстреля неспасяем удар.
До края на полувремето нямаше по-сериозни ситуации и двата тима се оттеглиха при комфортна преднина за холандците.
Втората част започна с много мощен натиск на гостите и не им коства много време той да се материализира в гол.
В 55-ата минута Деле Али центрира за Моура, който с брилянтен шут, препарира Андре Онана.
Веднага след гола домакините показаха огромни слабости, а това доведе до още по-кошмарна развръзка.
4 минути след гола на "шпорите" се стигна до редица разбърквания в наказателното поле на аяксите, след които топката стигна до Моура. Бразилецът не се бави много и вкара топката в мрежата на холандците, правейки 2:2.
Вторият гол за гостите от Албиона пък отвори мача още повече, като положения започнаха да валят и към двете врати, включително имаше и две разменени греди.
В крайна сметка натискът на Тотнъм успя да пробие бойкия тим на Аякс и в края миг на гениалност от Лукас Моура съкруши домакините за крайното 3:2!