Ювентус спечели битката за Топ 4

Шампионите удариха Наполи с 2:1

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Италианският шампион Ювентус победи с 2:1 Наполи в директен мач за Топ 4 в Серия "А".

Головете за "бианконерите" вкараха Кристиано Роналдо в 13-ата минута и Пауло Дибала в 73-ата. Това беше първо появяване на терена за аржентинския национал след контузия в коляното, получена през януари. Точен за южняците беше Лоренцо Инсиние в 90-ата минута от дузпа.

Като цяло "Старата госпожа" игра по-добре от гостите си и спечели съвсем заслужено, което ще намали и напрежението върху треньора Андреа Пирло, чието бъдеще на "Алианц Стейдиъм" е поставено на карта за слаби резултати.

С успеха Юве събра 59 точки и се изкачи на 3-то място в класирането, само на 1 т. зад Милан, който заема 2-ро място. Наполи остава 5-ти с 56 пункта.